Olet täällä

Yhteystiedot

KAINUUN  VAPAA-AJANKALASTAJAT RY   2017  

17.11.2016:  22 jäsenseuraa. Jäseniä n.800.

piirin tili: Säästöpankki Optia FI91 4600 0010 6054 48 

y-tunnus: 2023976-4

internet-sivut: www.kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

sähköposti: jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi 

 

PIIRIN  TOIMINTA TILAN KÄYNTIOSOITE:

Asemakatu 2, 87100 KAJAANI (Kajaanin kaupungin Nuppa-nuorisotila)

 

PUHEENJOHTAJA:

Juha Väisänen  Lehtikankaantie 31, 87500 KAJAANI  (Kajaanin Perhokerho ry)

p. 044 274 9557 juha.vaisanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

 

VARAPUHEENJOHTAJA:

Matti Kulju, Hevossuontie 229, 87700 KAJAANI (Hevossuon Erä ry)

p.050 369 7667  kulju@suomi24.fi

 

SIHTEERI:

Jorma Valtanen Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI        (Kajaanin Kalastuskerho ry)    

p. 044 505 1147  jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

 

TALOUDENHOITAJA: 

Seija Väisänen Haukantie 7A,  87400 KAJAANI

p. 050 367 1153, vaisanenseijah@gmail.com

 

TIEDOTTAJA/MATKAILUVASTAAVA:(Kajaanin Kalastuskerho ry)

Jorma Valtanen Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI               

puh. 044 505 1147

jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

 

INTERNET SIVUJEN YLLÄPITO:

Juha Väisänen Lehtikankaantie 31, 87500 KAJAANI     (Kajaanin Perhokerho ry)

(myös kilpailutulokset) p.  044 274 9557

 juha.vaisanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

 

PIIRIHALLITUS   9 (+9) 

Varsinaiset jäsenet: (Varajäsenet)

Veijo Lipponen , Lohenpyrstö 24 , 87700 KAJAANI           (Kajaanin Kalastuskerho ry)

p. 050 546 8314   veijo.lipponen@luukku.com

varaj.(Markus Heikkinen) Kuurnantie 78, 87200 KAJAANI   (Kajaanin Perhokerho ry) p. 045  7880 1465 markus.heikkinen@pp5.inet.fi

Jorma Valtanen, Lenkkitie 15,  87250 KAJAANI       (Kajaanin Kalastuskerho ry)

p. 044 505 1147  jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

varaj.(Teuvo Kovanen),  Kotilahdentie 29, 87930 SALMIJÄRVI(Kajaanin.Kalastuskerho ry)  p. 040 750 4524, teuvo.o.kovanen@gmail.com 

Jorma Mikkonen, Talvitie 11, 87500 KAJAANI           ( Kajaanin Perhokerho ry)

p. 040 867 8594  jorma.mikko@luukku.com

varaj. (Sami Tervo), Kuusitie 16, 88600 SOTKAMO  (Hillside Anglers ry)

p.044 286 3572, sinttivintturi@gmail.com  

Jouni Ruuskanen ,  Valmuskankuja 10, 87500 KAJAANI(Kontiomäen Kiisken-

p.040 090 5344, jouni.ruuskanen50@gmail.com         kiskojat ry)              

varaj. (Jouni Pyykkönen) Joutsenpolku 6, 87250 KAJAANI  (Kontiomäen 

p.044 258 5538, jpyykkonen@gmail.com          Kiiskenkiskojat ry) 

Risto Rautiainen , Loikkalantie 35, 87950 KULUNTALAHTI (Survarit ry)                                               

p. 050 411 6068. risto.rautiainen5@hotmail.com

varaj. (Eino Haapamäki) Oksatie 1, 87250 KAJAANI        (Kajaanin Kalastuskerho ry)

p. 050 030 3997                               

Tero Karppinen, Mustikkatie 32, 88900 KUHMO    (Kuhmon Kalamiehet ry)

p.0400 226 158 , tero.karppinen@pp.inet.fi

varaj.(Mikko Piirainen) Mäntytie 9 A1, 88900 KUHMO   (Kuhmon Kalamiehet ry)

p. 044 321 4093

Jouni Lukkari, Mökkipolku 39, 87900 KAJAANI (Somervaaran Eränkävijät ry)

p.044 777 1201, myyntipalvelu.j.lukkari@kajaani.net

varaj. (Risto Mankinen), Suksikatu31. 87150 KAJAANI (Somervaaran Eränkävijät ry)

p.050 533 1781, risto.mankinen@luukku.com 

Osmo Kokkonen, Makkosentie 42 B2, 88600 SOTKAMO (Sotkamon Kalamiehet ry)

p. 040 533 9610, osmo.p.kokkonen@gmail.com

varaj.(Reino Okkonen) Katajatie 7 A2, 88610 VUOKATTI  ( Sotkamon Kalamiehet ry)

p. 050 384 5905, reino.okkonen@gmail.com

Matti Kulju, Hevossuontie 229, 87700 KAJAANI                      ( Hevossuon Erä ry ) 

p. 050 369 7667, kulju@suomi24.fi

varaj. (Unto Sorsa )  Mainuantie 433  87700 KAJAANI  (Hevossuon Erä ry)                                                            

 p. 0400 946 559

 

NUORISOJAOSTO: (1+4)

Yhteyshenkilö: Matti Kulju    p.050 369 7667       Kajaani

 

KALAKUMMIJAOSTO: (1+20)

Yhteyshenkilö: Veijo Lipponen    p.050 546 8314       Kajaani

  

KILPAILUJAOSTO: (1+4)

Yhteyshenkilö: Risto Rautiainen     p.050 411 6068      (Kajaani)

 Pilkki:    Reino Okkonen                   p.050 384 5905      (Sotkamo)

 Rantaonki:     Kauko Väänänen                 p.044 364 6467      (Kajaani)

 Vetouistelu:       Jouni Lukkari                    p.044 777 1201      (Kajaani)  

 Perhokalastus:   Markus Heikkinen             p.045 7880 1465    (Kajaani)

 

PIIRIN  EDUSTAJAT KALASTUSALUEISSA :

OULUJÄRVI: Juha Väisänen p. 044 274 9557

juha.vaisanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

Matti Kuljup. 050 369 7667

kulju@suomi24.fi

SOTKAMO:Tatu Paavola p. 050 582 9968

paavolatatu@gmail.com

Osmo Kokkonen p. 040 533 9610

osmo.p.kokkonen@gmail.com

KUHMOTero Karppinen   p. 0400 226 158

tero.karppinen@pp.inet.fi

Antti Ohtonen                    p. 050 372 1100

 

SUOMUSSALMI:

Olavi Kovalainen                p. 040 531 7026

vokovalainen@gmail.com

Pertti Kinnunen p. 0400 762 844

os: Karhunkierros 42, 89600 Suomussalmi

RISTIJÄRVI/Toivo Heikkinen p. 044 978 2735

HYRYNSALMItoivo.heikkinen@luukku.com

Simo Yli-Lonttinen p. 050 585 9459

simo.yli-lonttinen@kainuunetu.fi