Olet täällä

Yhteystiedot

KAINUUN  VAPAA-AJANKALASTAJAT RY. 2018  

17.11.2017:  21 jäsenseuraa. Jäseniä n.800.

piirin tili: Säästöpankki Optia FI91 4600 0010 6054 48 

y-tunnus: 2023976-4

internet-sivut: www.kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

sähköposti: jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi 

PIIRIN  TOIMINTA TILAN KÄYNTIOSOITE:

Asemakatu 2, 87100 KAJAANI (Kajaanin kaupungin Nuppa-nuorisotila)

 

PUHEENJOHTAJA:

Mika Väänänen, Tuohitorventie 40, 87250 KAJAANI  (Survarir ry)

p. 040 541 6197 mika.vaananen75@gmail.com

 

VARAPUHEENJOHTAJA:

Matti Kulju, Sudenpolku 13 B15, 87300 KAJAANI (Hevossuon Erä ry)

p.050 369 7667 matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi  

 

SIHTEERI:

Jorma Valtanen Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI        (Kajaanin Kalastuskerho ry)    

p. 044 505 1147  jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

 

TALOUDENHOITAJA: 

Anna-Maija Väänänen, Tuohitorventie 40, 87250 Kajaani

p. 044 797 5022   annamaija.vaananen@gmail.com

 

TIEDOTTAJA/MATKAILUVASTAAVA:(Kajaanin Kalastuskerho ry)

Jorma Valtanen Lenkkitie 15, 87250 KAJAANI               

puh. 044 505 1147

jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

 

INTERNET SIVUJEN YLLÄPITO JA KILPAILUTULOKSET:

Juha Väisänen Lehtikankaantie 31, 87500 KAJAANI     (Kajaanin Perhokerho ry)

p.  044 274 9557 ,  juhavai@icloud.com

 

PIIRIHALLITUS   9 (+9) 

Varsinaiset jäsenet: (Varajäsenet)

 

Veijo Lipponen , Lohenpyrstö 24 , 87700 KAJAANI           (Kajaanin Kalastuskerho ry)

p. 050 546 8314   veijo.lipponen@luukku.com

varaj.(Markus Heikkinen) Kuurnantie 78, 87200 KAJAANI   (Kajaanin Perhokerho ry) p. 045  7880 1465 markus.heikkinen@pp5.inet.fi

 

Jorma Valtanen, Lenkkitie 15,  87250 KAJAANI       (Kajaanin Kalastuskerho ry)

p. 044 505 1147  jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi

varaj.(Teuvo Kovanen),  Kotilahdentie 29, 87930 SALMIJÄRVI(Kajaanin.Kalastuskerho ry)  p. 040 750 4524, teuvo.o.kovanen@gmail.com 

Jorma Mikkonen, Talvitie 11, 87500 KAJAANI           ( Kajaanin Perhokerho ry)

p. 040 867 8594  jorma.mikko@luukku.com

varaj. (Sami Tervo), Kuusitie 16, 88600 SOTKAMO  (Hillside Anglers ry)

p.044 286 3572, sinttivintturi@gmail.com  

                                                                                            

Jouni Ruuskanen ,  Valmuskankuja 10, 87500 KAJAANI(Kontiomäen Kiisken-

p.040 090 5344, jouni.ruuskanen50@gmail.com         kiskojat ry)              

varaj. (Jani Pyykkönen) Joutsenpolku 6, 87250 KAJAANI  (Kontiomäen 

p.044 258 5538, jpyykkonen@gmail.com          Kiiskenkiskojat ry)

 

Risto Rautiainen , Loikkalantie 35, 87950 KULUNTALAHTI (Survarit ry)                                               

p. 050 411 6068. risto.rautiainen5@hotmail.com

varaj. (Eino Haapamäki) Oksatie 1, 87250 KAJAANI        (Kajaanin Kalastuskerho ry)

p. 050 030 3997                               

 

Tero Karppinen, Mustikkatie 32, 88900 KUHMO    (Kuhmon Kalamiehet ry)

p.0400 226 158 , tero.karppinen@pp.inet.fi

varaj.(Mikko Piirainen) Mäntytie 9 A1, 88900 KUHMO   (Kuhmon Kalamiehet ry)

p. 044 321 4093

 

Jouni Lukkari, Mökkipolku 39, 87900 KAJAANI (Somervaaran Eränkävijät ry)

p.044 777 1201, myyntipalvelu.j.lukkari@kajaani.net

varaj. (Risto Mankinen), Suksikatu31. 87150 KAJAANI (Somervaaran Eränkävijät ry)

p.050 533 1781, risto.mankinen@luukku.com 

 

Tatu Paavola,  Varsitie 9 C9, 88610 VUOKATTI (Hillside Anglers ry)

p.050 582 9968, paavolatatu@gmail.com 

varaj.(Reino Okkonen) Katajatie 7 A2, 88610 VUOKATTI  ( Sotkamon Kalamiehet ry)

p. 050 384 5905, reino.okkonen@gmail.com

 

Matti Kulju, Sudenpolku 13 B15, 87300 KAJAANI ( Hevossuon Erä ry) 

p. 050 369 7667, matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

varaj. (Unto Sorsa )  Mainuantie 433  87700 KAJAANI  (Hevossuon Erä ry)                                                            

 p. 0400 946 559, untoliisa@gmail.com

 

NUORISOJAOSTO: (1+4)

Yhteyshenkilö: Matti Kulju    p.050 369 7667       Kajaani

 

KALAKUMMIJAOSTO: (1+20)

Yhteyshenkilö: Veijo Lipponen    p.050 546 8314       Kajaani

  

KILPAILUJAOSTO: (1+4)

Yhteyshenkilö: Risto Rautiainen     p.050 411 6068      (Kajaani)

 Pilkki:    Reino Okkonen                   p.050 384 5905      (Sotkamo)

 Rantaonki:     Kauko Väänänen                 p.044 364 6467      (Kajaani)

 Vetouistelu:     Jouni Lukkari                    p.044 777 1201      (Kajaani)  

 Perhokalastus: Markus Heikkinen             p.045 7880 1465    (Kajaani)

 

PIIRIN  KALASTUSALUEIDEN  EDUSTAJAT :

 

OULUJÄRVI:

Juha Väisänen p. 044 274 9557 , juhavai@icloud.com

Matti Kulju p. 050 369 7667 , matti.kulju@vapaa-ajankalastaja.fi

 

SOTKAMO:

Tatu Paavola p. 050 582 9968, paavolatatu@gmail.com

Osmo Kokkonen p. 040 533 9610, osmo.p.kokkonen@gmail.com

 

KUHMO

Tero Karppinen   p. 0400 226 158, tero.karppinen@pp.inet.fi

Antti Ohtonen                    p. 050 372 1100

 

SUOMUSSALMI:

Olavi Kovalainen                p. 040 531 7026, vokovalainen@gmail.com

Pertti Kinnunen p. 0400 762 844

os: Karhunkierros 42, 89600 Suomussalmi

 

RISTIJÄRVI/

Toivo Heikkinen p. 044 978 2735, toivo.heikkinen@luukku.com

Simo Yli-Lonttinen p. 050 585 9459, simo.yli-lonttinen@kainuunetu.fi