Olet täällä

Jäsenseurat 2017

Hevossuon Erä ry

Puheenjohtaja Matti Kulju, SUDENPOLKU 13 B 15, 87300 Kajaani, 

050 369 7667, kulju@suomi24.fi


 

Hillside Anglers ry                  www.hillsideanglers.com

Puheenjohtaja Sami Tervo, Kuusitie 16, 88600 Sotkamo

044 2863572, sinttivintturit@gmail.com

Sihteeri Jyri Immonen, Riivalinkuja 1 d 1, 88100 Vuokatti

040 9609660, jyriimmonen@gmail.com


 

Hyryn Vapakalastajat ry

Puheenjohtaja Toivo Heikkinen, Kypärävaarantie 21 89400 Hyrynsalmi, 

(08) 746 162, 040 311 4772, toivo.heikkinen@luukku.com 

Sihteeri Jorma Heikkinen, Lohitie 27, 89400 Hyrynsalmi, 

08-742070, 040 750 8344  


 

Kainuun Erä- ja Kalakaverit ry

Puheenjohtaja Jarmo Pajari, Uitontie 14 B15, 87200 Kajaani  

0400 734 985, jarkko.pajari@gmail.com

Sihteeri Matti Pöllänen, Erätie 18 E44, 87200 Kajaani

044 071 0019, mazzanal@gmail.com


 

Kajaanin Kalastuskerho ry

Puheenjohtaja Jyrki Lindh, Asemieskatu 13, 87150 Kajaani,

044 592 0491, jyrkilindh@msn.com

Sihteeri Jorma Valtanen, Lenkkitie 15, 87250 Kajaani, 044 291 8163,                        

jorma.valtanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi


 

Kajaanin Metsäveikot ry

Puheenjohtaja Teuvo Suutari, Pihkapolku 11, 87500 Kajaani,  

040 541 3254 

Sihteeri Susanna Sonny, Pitkostie 2, 87250 Kajaani

050 518 7016 kajaaninmetsaveikot@gmail.com


 

Kajaanin Perhokerho ry           www.perhokerho.kajaani.net

Puheenjotaja Kimmo Virtanen, Kuurnantie 79, 87200 Kajaani, 

040 734 3609,  kimmo.virtanen@ely-keskus.fi                                                                                                      

Sihteeri: Juha Väisänen, Lehtikankaantie 31 as 1, 87500 Kajaani,

 044 274 9557,  juha.vaisanen@kainuunvapaa-ajankalastajat.fi    

Jäsenasiat: Markus Heikkinen, Kurnantie 78, 87200 Kajaani

045 7880 1465, markus.heikkinen@pp5.inet.fi


 

Kajaanin Vetouistelijat ry                           www.kajaaninvetouistelijat.fi

Puheenjohtaja Mika Kyllönen, Lohtajankatu 11 A25, 87150 Kajaani

044 050 0065, info@kajaaninvetouistelijat.fi

Sihteeri Sanna Heiskanen, Torvelantie 341 B, 87930 Salmijärvi

040 533 6570, sanskuhei@gmail.com                                                              


 

Kajaanin VR:n Kalamiehet ry

Puheenjohtaja Ismo Saari, Peiponpolku 14, 87400 Kajaani

040 073 0606, ismo.saari@hotmail.com

Sihteeri Esa Heikkinen, Rastaantie 12 b 9, 87400 Kajaani,

0400 926 530, esa.o.heikkinen@luukku.com 


 

Kalevalan Taimen ry                         www.kalevalantaimen.net

Puheenjohtaja Keijo Kilponen, Pekinttie 990, 88900 Kuhmo

0400175562, keijo.kilponen@kuhmo.net

Sihteeri Vesa Rantanen, 0400727561, vesa.rantanen@kuhmo.net


 

Kettukallion Erä ry

Puheenjohtaja Juha Kovalainen, Sormustie 2 a,  87700 Kajaani, 

(08)  613 3591, 050 567 7180, juha.kovalainen@kajaani.fi                                                                    

Sihteeri Eero Komulainen, Sudenpolku 11 a  9, 87300 Kajaani,

0400 193 911, eekomul@suomi24.fi


 

Kontiomäen Kiiskenkiskojat ry

Puheenjohtaja Jani Pyykkönen, Joutsenpolku 6, 87250 Kajaani

044 258 5538, jpyykkonen@gmail.com

 Sihteeri Jouni Ruuskanen, Valmuskankuja 10, 87500 Kajaani,

040 090 5344, jouniruuskanen50@gmail.com


 

Koutaniemen Metsäsätysseura

Puheenjohtaja Urho Tervonen, Sokatie 1, 87100 Kajaani,

(08)  626 117, 040 570 2330, urho.tervonen@kajaani.net

Sihteeri Mika Sirviö, Venäjänniementie 24, 87100 Kajaani,

050 599 0524, mika.sirvio@kajaani.net


 

Kuhmon Kalamiehet ry

Puheenjohtaja Tero Karppinen, Mustikkatie 32, 88900 Kuhmo,  

0400 226 158, tero.karppinen@pp.inet.fi

Sihteeri Matti Moilanen, Kurikkaniementie 115, 88900 Kuhmo,

0400 496 807, kuhmonkalamiehet@gmail.com


 

Kuhmon Perhokalastajat ry                        www.koti.kainuu.com/perhokerho/

Puheenjohtaja Timo Mäkisalo, Urheilukatu 17, 88900 Kuhmo, 

040 508 1569, mctaimen@gmail.com

Sihteeri Tapani Huotari, Pitkospolku 10, 88900 Kuhmo, 

0440 887 743, tapani.huotari@pp.inet.fi


 

Kuivajärven Eräkävijät ry

Puheenjohtaja  Tommi Niskanen, Hulkonniementie 6, 89800 Suomussalmi kk

040 555 639, tommi.niskanen@k-supermarket.fi 

Sihteeri Mika Karhunen, Koutaniementie 753, 87800 Kajaani

040 838 7913, mika.karhunen83@gmail.com 


 

Puolangan Pystypilkkijät ry

Puheenjohtaja Rauno Oikarinen, Kyöstinpolku 6, 89200 Puolanka, 

0400 197847, 

Sihteeri Reijo Heikkinen, Valkamankuja 4, 89200 Puolanka,

040 744 5369, reijo.a.heikkinen@hotmail.com                                                     


 

Somervaaran Eränkävijät ry                      www.somervaara.com

Puheenjohtaja Mikko Toiviainen, Ahjotie 1, 95200 Simo, 

0400 690 025, m.toiviainen@pp.inet.fi

Sihteeri Sinikka Hämäläinen-Lukkari, Jutajantie 19A, 96440 Rovaniemi

sinikkahamalainenlukkari@gmail.com, 


 

Sotkamon Kalamiehet ry

Puheenjohtaja Osmo Kokkonen, Makkosentie 42 B2, 88600 Sotkamo, 

040 533 9610, osmo.p.kokkonen@gmail.com

Sihteeri Reino Okkonen, Katajatie 7 A2, 88610 Vuokatti,

050 384 5905, reino.okkonen@gmail.com


 

Survarit ry

Puheenjohtaja Risto Rautiainen, Loikkalantie 35, 87950 Kuluntalahti 

050 4116068, risto.rautiainen5@hotmail.com

Sihteeri Merja Väänänen, Avaintie 8, 87700 Kajaani,

050 351 1793, merja.vaananen53@gmail.com 


 

Vuokin Erämiehet ry

Puheenjohtaja Hannu Rautiainen, Rasintie 4, 87830 Nakertaja

040 545 6172, hannu.rautiainen@metso.com

Sihteeri Olavi Kovalainen, Kovalantie 3 a, 89830 Ala-Vuokki,

040 531 7026, vokovalainen@gmail.com